Jakim alkomatem się badać?

Jakim alkomatem się badać?

Popularność alkomatów stale rośnie, co wynika przede wszystkim z coraz większej dostępności takich urządzeń w korzystnych cenach na rynku. Jednak poszczególne rodzaje alkomatów znacznie między sobą się różnią zarówno dokładnością wykonywania pomiarów, jak też ceną. W warunkach domowych nie ma konieczności decydowania się na najlepszej jakości i najbardziej dokładne alkomaty, gdyż test alkomatem jednorazowym pozwala wskazać czy w wydychanym powietrzu znajduje się alkohol. Jednak wielu kierowców chce mieć większą pewność, co do jakości pomiaru. Szczególnie ważne jest wykonanie dokładnego pomiaru na drugi dzień po spożyciu alkoholu, gdyż bardzo często to wówczas kierowcy mają przekonanie, że a organizmie nie ma już alkoholu, który jednak występuje.

alko4

Alkomaty elektrochemiczne

W odróżnieniu od alkomatów elektrycznych te wykonujące pomiar z wykorzystaniem wskaźników elektrochemicznych pozwalają na uzyskanie znacznie lepszych wyników pomiarów. W przypadku takich alkomatów trzeba liczyć się ze znacznie wyższymi cenami, ale nie jest konieczne kupowanie do stosowania w warunkach domowych najlepszych na rynku modeli, np. alcoblow

Któe bardzo często stosowane są w firmach, gdyż pozwalają uzyskać taki sam wynik pomiaru stężenia alkoholu jak ten realizowany przez policję. W firmach transportowych można, więc łatwo uzyskać pewność, że kierowca nie jest pod wpływem alkoholu a jednocześnie można uzyskać dowód w postaci wydruku z alkomatu jeśli wybierze się modele z drukarkami.

Alkomaty bezustnikowe

Alkomaty elektrochemiczne stosowane przez policję są bezustnikowe. Ich atutem jest więc brak konieczności wymieniani końcówki w alkomacie, co pozwala na wykonanie wielu badań w krótkim czasie. Jednocześnie w wielu modelach można korzystać z bardzo szybkiej kalibracji, która wynosi jedynie kilka sekund, co również znacznie przyśpiesza czas realizowania wielu testów. Ma to spore znaczenie w przypadku testów realizowanych nie tylko przez służby policyjne, ale również w dużych przedsiębiorstwach, gdzie w krótkim czasie niezbędne jest wykonanie wielu testów dla sporej liczby pracowników.

Odpowiedz