Alkomaty elektrochemiczne – ich zalety i wady

Alkomaty elektrochemiczne – ich zalety i wady

Wybór alkomatu wpływa przede wszystkim na jakość realizowanych pomiarów. Im wyższa jest cena alkomatu tym można się spodziewać znacznie dokładniejszych pomiarów. Jednak wybór alkomatu niestety nie jest wcale łatwy. Należy brać pod uwagę wiele elementów takiego urządzenia, co będzie wpływało zarówno na wygodę użytkowania danego alkomatu jak też na stałe koszty związane z użytkowaniem alkomatu, a które wynikają przede wszystkim z konieczności wykonywania kalibracji przy alkomatach wielorazowych. W najprostszych urządzeniach do pomiaru stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu na wynik mogą wpłynąć choćby zjedzony baton z alkoholem, pasta do zębów czy papieros. Niestety w takim przypadku trudno ocenić dlaczego alkomat wskazał zły wynik i bardzo często trzeba ponowić wykonania testu po pewnych czasie, co bywa uciążliwe.

Alkomaty dla osób prywatnych

W warunkach domowych nie ma wcale konieczności decydować się na najdroższe na rynku urządzenia. Większości osób wybiera pomiędzy alkomatami działającymi w wersji elektronicznej a elektrochemicznej. Jednorazowe alkomaty są najłatwiej dostępne, ale nie dają najlepszych pomiarów. Z tego powodu znacznie bardziej popularne są alkomaty elektrochemiczne jak alkomaty alkohit

Zapewniają one znacznie lepszy wynik pomiarów, co sprawia, że na tego rodzaju alkomaty decydują się również firmy.

alko7

Rankingi i porównania

Wiele informacji o alkomatach można znaleźć w Internecie. Należy jednak podchodzić do takich informacji zawsze z ostrożnością. Wynika to przede wszystkim z faktu, że na wielu stronach lokowane są produkty, co wpływa na przedstawianie pewnych alkomatów z lepszej strony. Decydując się na korzystanie z porównań alkomatów na stronach internetowych warto skorzystać z większej liczby informacji i stron, co pozwala wybrać właściwy alkomat, który zapewni oczekiwaną jakość realizowanych pomiarów. Nie bez znaczenia jest również decydowanie się na zakupy alkomatów za pośrednictwem renomowanych producentów, co pozwala na zakup oryginalnych oraz markowych wyrobów. Na rynku alkomatów niestety jest wiele produktów, które są podróbkami, które trafiają do Polski coraz większym strumieniem.

Odpowiedz